modified on 21 maj 2017 at 11:49 ••• 1 751 views

Winnica Panderoza

Z Winogrona.org

Winnica Panderoza
Państwo Polska
Miejscowość Brudzew, woj. wielkopolskie
Rok założenia 2013
Właścicielem jest: Bluetoth
Powierzchnia 5 ar
Wysokość npm 100 m
Wystawa południowo-wschodnia
Dodaj uprawiane odmiany
Dodaj zapiski
Położenie winnicy
Wczytywanie mapy…

51° 55' 30" N, 17° 57' 7" ESzerokość geograficzna 51.92508511636938
Długość geograficzna 17.951846569776535

Opis

Winnica Panderoza znajduje się w miejscowości Brudzew, w powiecie kaliskim, w Wielkopolsce. Została założona w 2013 roku jako spełnienie wieloletnich marzeń o własnym winie.

Winnica znajduje się na 35 arowej działce, zajmując powierzchnię pięciu arów, lecz w planach jest jej dalsze powiększanie.

Początkowo winnica zajmowała 2 ary na których zostało posadzonych 100 krzewów trzech odmian przerobowych, zaś w 2016 roku powiększyła się o 3 ary i 150 krzewów sześciu odmian deserowych.

Na dzień dzisiejszy uprawiane są następujące odmiany przerobowe: Marechal Foch, Leon Millot, Seyval Blanc, oraz deserowe: Swenson Red, Alden, Aloszenkin, Arkadia, Wostorg, Agat Doński.

W przyszłości planujemy wprowadzić do uprawy kilka następnych odmian deserowych, oraz przerobowych, w tym m. inn. szczepy Chardonnay, Muskat Odeski, Adalmiina.

Winnica położona jest niezwykle malowniczo, na skraju ogromnej Puszczy Pyzdrskiej, na wysokości 100 metrów nad poziomem morza, z trzech stron okolona jest lasami które stwarzają naturalną osłonę przed mroźnymi wiatrami oraz zapewniają specyficzny mikroklimat, a w odległości kilkuset metrów znajduje się dolina Prosny, z rzeką płynącą jej dnem.

Naszą ambicją jest prowadzenie winnicy ekologicznej, więc do nawożenia używamy wyłącznie naturalnego obornika, mączki bazaltowej oraz rozdrobnionej skały dolomitowej.

Jak do tej pory nie było też potrzeby stosowania oprysków, gdyż uprawiane odmiany okazały się mało podatne na choroby, zaś mała ilość opadów, dużo słońca i dobre przewietrzanie sprowadza do minimum takie zagrożenia.

Posiadamy w sprzedaży profesjonalne sadzonki z gołym korzeniem oraz doniczkowe uprawianych odmian, które można zakupić na miejscu oraz wysyłkowo.

Od przyszłego roku będzie także możliwość degustacji wina wyprodukowanego w naszej winnicy.

Kontakt:
Mirosław Gronkowski
tel. 606 44 60 71
email: panderoza@coom.pl
www: panderoza.coom.pl

Uprawiane odmiany

Marechal Foch, Leon Millot, Seyval Blanc, Swenson Red, Alden, Aloszenkin, Arkadia, Wostorg, Agat Doński

Galeria

"
Fakty o Winnica Panderoza — Kliknij + aby znaleźć podobne strony.RDF feed
KrajPolska  +
OdmianaMarechal Foch  +, Leon Millot  +, Seyval Blanc  +, Swenson Red  +, Alden  +, Aloszenkin  +, Arkadia  +, Wostorg  + i Agat Doński  +
Opis winnicyWinnica Panderoza znajduje się w miejscowości Brudzew, w powiecie kaliskim, w Wielkopolsce. Została założona w 2013 roku jako spełnienie wieloletnich marzeń o własnym winie.
UżytkownikBluetoth  +
WinnicaWinnica Panderoza  +
Województwowielkopolskie  +
Współrzędne51° 55' 30" N, 17° 57' 7" E  +