Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 19:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 10 listopada 2007, 20:39 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 01:00
Posty: 3475
Lokalizacja: Szczecin, Winnica Nastazin
Czy ktoś z kolegów składał wniosek o dopłatę na założenie winnicy.

_________________
winogrodnik jak wino, czym starszy tym lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 listopada 2007, 21:04 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 marca 2004, 01:00
Posty: 360
Lokalizacja: Polkowice- Jakubów
Ja chciałem złożyć wnisek o dopłatę, ale warunek wprowadzony nowym rozporządzeniem o posiadaniu gospodarstwa z żywotnością na poziomie 4 ESU mnie wyeliminował. Gdy patrzyłem na to co się działo w regionalnych ARIMR to dziękowałem, że tak się stało.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 10 listopada 2007, 22:08 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 01:00
Posty: 3475
Lokalizacja: Szczecin, Winnica Nastazin
A ja stałem i mam nadzieję dopłatę dostać. Moje ESU to ok 8,0 dlatego z tym nie było problemu.
Oprócz winnicy mam jeszcze borówkę i to mi pomogło.
A w Szczecinie w kolejce było OK, lista była założona na ok 10 dni wcześniej i wg tej kolejności wchodziliśmy do agencji.
Trudno powiedzieć jak inaczej to rozwiązać.

_________________
winogrodnik jak wino, czym starszy tym lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 listopada 2007, 09:20 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 marca 2004, 01:00
Posty: 360
Lokalizacja: Polkowice- Jakubów
Ja widzałem w TV ARiMR w Poznaniu i to co się tam działo.Widziałem też Szczecin w którym ok. 20.00 nie było już ludzi. Ja podlegam pod Wrocław i nie wiem jak tam było no ale i tak 4 ESU niewykręce- po modernizacji pewnie by było ale przed- musiałbym 95 uli dostawić i wtedy by było. Albo 4 ha ziemniaków jadalnych, albo 50 krów. Nie wiem co lepsze- no chyba te miody. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 listopada 2007, 10:57 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 8 marca 2004, 01:00
Posty: 988
Lokalizacja: Wołomin, piwniczka PP
A jak sie wylicza te ESU ?

_________________
Pozdrawiam
PP.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 listopada 2007, 11:58 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 marca 2004, 01:00
Posty: 360
Lokalizacja: Polkowice- Jakubów
http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Kalkulator_wielkosci_ekonomicznej.xls
Tutaj.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 listopada 2007, 12:21 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 01:00
Posty: 3475
Lokalizacja: Szczecin, Winnica Nastazin
[quote="Art"]http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Kalkulator_wielkosci_ekonomicznej.xls
Tutaj.


Jak widzicie 1ha winnicy pod szkłem daje ładne ESU.
Szkoda, że nie przewidzieli,że ludzie będą zakładać winnice normalnie w polu.

_________________
winogrodnik jak wino, czym starszy tym lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 listopada 2007, 21:13 
Offline
czeladnik
czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 7 marca 2004, 01:00
Posty: 144
Lokalizacja: Zielona Góra / Drzonków
[quote="Art"]http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Kalkulator_wielkosci_ekonomicznej.xls
Tutaj.


No widzisz trzeba było przykryć jakąś folią swoje krzaczki, podeprzeć kilkoma kijkami, a wręcz na słupkach rozwiesić i byś miał te 4 ESU ;)
a dokladnie 0,53ha

pozdrowienia
Moskw@

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 11 listopada 2007, 23:54 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): wtorek, 9 marca 2004, 01:00
Posty: 421
Lokalizacja: okolice Częstochowy
[quote="Art"]Ja widzałem w TV ARiMR w Poznaniu i to co się tam działo.Widziałem też Szczecin w którym ok. 20.00 nie było już ludzi. Ja podlegam pod Wrocław i nie wiem jak tam było no ale i tak 4 ESU niewykręce- po modernizacji pewnie by było ale przed- musiałbym 95 uli dostawić i wtedy by było. Albo 4 ha ziemniaków jadalnych, albo 50 krów. Nie wiem co lepsze- no chyba te miody. :D

A gdybys tak Arturze został szkółkarzem?...

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2007, 09:34 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 października 2006, 01:00
Posty: 537
Lokalizacja: Bobowa/Gorlice
[quote="heavy"]Jak widzicie 1ha winnicy pod szkłem daje ładne ESU.
Szkoda, że nie przewidzieli,że ludzie będą zakładać winnice normalnie w polu.


Ale mozna sie starac o dotacje dla plantacji polowych takze.. bylem kilka dni temu na szkoleniu w sprawie dotacji prowadzonej przez pracownikow ARiMR, tam tez zadalem to pytanie dlaczego w tabelach regionalnych wspolczynnikow nadwyzki bezposredniej (tych do obliczenia ESU) nie ma upraw polowych winorosli.. udalo sie, bo trafilem, ze wykladowca wlasnie tez obsadza na wiosne 1,5 ha..:) odpowiedzial, ze w instrukcji do tych wyliczen jest napisane, ze w pozostalych przypadkach, gdy nie ma ma danej uprawy w tabelach, mozna sie posluzyc wyliczeniem na podstawie biznesplanu.. on tak wlasnie zrobil, a pomagaja w tym doradcy ODR'ow, tam tez znajduja sie gotowe druki na takie biznesplany.. ja juz rozmawialem ze swoim lokalnym doradca i potwierdzil, ze w kazdej chwili mozna to zrobic..
druga sprawa na ktora warto zwrocic uwage w takim biznesplanie jest przerob winogron na wino, co podpada pod kolejne doplaty unijne zwiazane ze zwiekszaniem tzw. wartosci dodanej danej uprawy (dawna doplata na przetworstwo), co podnosi tez znacznie znacznik ESU..
tak, ze nie jest tak zle..:) ja osobiscie rozpoczalem wlasnie kurs rolniczy, przygotowujacy do egzaminu panstwowego, po ktorym uzyskam tzw. kwalifikacje zawodowe rolnicze, co zwolni mnie z obowiazku posiadania stazu rolniczego.. jest to wazne, bo sa ograniczenia kto moze byc beneficjentem doplat unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarow Wiejskich na lata 2007 - 2013..
poniewaz, poprzez powyzsze jestem jakby na "biezaco" w ww. tematach, jezeli bede mogl to odpowiem na inne Wasze pytania..;)
pozdrawiam Bajtek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2007, 09:39 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 października 2006, 01:00
Posty: 537
Lokalizacja: Bobowa/Gorlice
[quote="Zenek"][quote="Art"]Ja widzałem w TV ARiMR w Poznaniu i to co się tam działo.Widziałem też Szczecin w którym ok. 20.00 nie było już ludzi. Ja podlegam pod Wrocław i nie wiem jak tam było no ale i tak 4 ESU niewykręce- po modernizacji pewnie by było ale przed- musiałbym 95 uli dostawić i wtedy by było. Albo 4 ha ziemniaków jadalnych, albo 50 krów. Nie wiem co lepsze- no chyba te miody. :D

A gdybys tak Arturze został szkółkarzem?...

na szkolki krzewow owocowych tez sa wysokie wspolczynniki:
dla wszystkich regionow w Polsce jest: 23.816
co daje ok 5 ESU w przeliczeniu na 1 ha uprawy..:)
Bajtek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2007, 10:20 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 maja 2004, 01:00
Posty: 4580
Lokalizacja: Mława
Niezły ubaw muszą mieć urzędnicy unijni przyznający dopłaty do upraw winorośli , wiedząc , że nie można sprzedawać przetworzonego wyrobu finalnego :D
A może nie wiedzą :?: 8O :wink:

_________________
Pozdrawiam Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2007, 10:46 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 24 października 2006, 01:00
Posty: 537
Lokalizacja: Bobowa/Gorlice
Masz racje Kuba.. ale ja mysle, ze i tak jak bedziemy sporzadzali wnioski na doplaty to dopiero na rok przyszly i nastepne lata (te 300 tys. mozna dostac na wnioski zlozone do roku 2012) a mam nadzieje, zreszta pewnie jak cala nasza rzesza, ze w najblizszym czasie, nowy Sejm nam w koncu klepnie odpowiednie ustawy.. ale, jak zwykle.. diabli wiedza..!!
a tak swoja droga, to jest obowiazek wykazania mozliwosci zbycia produktu finalnego.. jezeli jest watpliwosc, ze mozna to sprzedac, to Agencja moze sobie zazyczyc nawet umow kontraktacyjnych.. tez to cos ciemno widze..
ale na szkolke, to chyba nie powinno byc problemu..;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2007, 15:01 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 01:00
Posty: 3475
Lokalizacja: Szczecin, Winnica Nastazin
Ja bym Bajtek nie liczył na to, że środków starczy do 2013roku.
Jak widać na stronie Agencji w tej edycji zainteresowanie było tak duże, że limity przyznane na poszczególne województwa zostały przekroczone o kilkaset procent.
A jak wiesz wnioski, które się nie załapały będą rozpatrzone w pierwszej kolejności w kolejnym naborze w marcu, co spowoduje znowu oblężenie Agencji.

_________________
winogrodnik jak wino, czym starszy tym lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 12 listopada 2007, 16:52 
Offline
czeladnik
czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 7 marca 2004, 01:00
Posty: 144
Lokalizacja: Zielona Góra / Drzonków
[quote="olmek"]Niezły ubaw muszą mieć urzędnicy unijni przyznający dopłaty do upraw winorośli , wiedząc , że nie można sprzedawać przetworzonego wyrobu finalnego :D
A może nie wiedzą :?: 8O :wink:


Nie rozumiem stwierdzenia, że "wiedzą, że nie można" ?? Przecież można tylko trzeba spełnić odpowiednie wymagania które są do spełnienia choć nie bez kłopotów. A jak Ci może zablokować wniosek jak napiszesz, że kasę potrzebujesz właśnie na dostosowanie do tych wymogów :-)

pozdrowienia
Moskw@

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO