Zastosowałem testowo w jednym rzędzie podwójne druty i już na obecną chwilę widzę, że patent się sprawdza. Jak będę na winnicy zrobię zdjęcia jak to rozwiązałem (słupek ma szerokość ~8-10cm, więc musiałem trochę pokombinować, żeby odległość między drutami była ~4cm)
Heniek: rozmieszczenie drutów zastosowałem następujące:
http://www.shron.org/winnica/slupek%20wysoki%202,6m%20-%20uniwersalny.jpg
Tutaj małe wyjaśnienie: w betoniarni nie byli zbyt mocno zadowoleni z dużej ilości otworów przelotowych. Słupki są robione na kilka lat, więc zmodyfikowałem tak projekt słupka by nadawał sie do normalnego wysokiego prowadzenie z 60cm pniem, ale również do niskiego sznura. Na obecną chwilę pierwszy 3,5mm drut biegnie na wysokości 60cm (czerwona kreska).
Gdy winorośle zaczną mi mocno przemarzać w zimę - zdecyduję się na niskie prowadzenia, dlatego 2 dolne otwory przelotowe mam w zapasie.
Nikodem: lista odmian przerobowych, jakie posadziłem w zeszłym roku znajduje się tutaj:
http://www.shron.org/winnica/winnica%20-%20rozmieszczenie.html
W zeszłym roku na jesień dosadziłem trochę deserówek, a w tym na wiosnę jeszcze trochę przerobowych. Niedługo postaram się zaktualizować listę
_________________
.:. Pozdrawiam ShRon .:. USUN_TO-mail@shron.org .:.
..: Blog
Winnica Tarkowo :..
:.: "When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen" :.: