Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 16:41 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 1 września 2007, 01:00
Posty: 1957
Lokalizacja: małopolska
Ostatnio wymyśliłem pustaki betonowe jako kotwy . Pustaki mam , kotew nie mam [ na razie ] . Pomysł jest w trakcie realizacji z powodu półtoramiesięcznego poślizgu . Muszę jeszcze dać grubszy drut bo ten mi strzela . To taka podpowiedz jakby ktoś szukał taniego sposobu [ jeszcze nie sprawdzony , choć wydaje mi się że gdzieś o nim czytałem ] . Zbyszek

_________________
ga ga chwała bohaterom


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 18:24 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 6 listopada 2006, 01:00
Posty: 261
Lokalizacja: Siedlce
DarekRz napisał(a):
marjanek6 napisał(a):
a jak zrobić, żeby odciągi nie zostały wyrwane z ziemi ? Kotwy, jak widzę są średnicy 10-14 mm. Czy są wbetonowane w ziemię ? Nawet po zagięciu końca nie bardzo wierzę, że będą stabilnie pozostawać w ziemi, szczególnie namoczonej.


Nie tak łatwo je wyrwać - kotwa to rodzaj świdra wkręcany w ziemię na 80-100 cm:
Obrazek

Pomysłowe.
Dziekuję za oświecenie :shock: :idea:

_________________
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 23:32 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 01:00
Posty: 597
Lokalizacja: Opoczno, 206 mnpm
marjanek6 napisał(a):
DarekRz napisał(a):
marjanek6 napisał(a):
a jak zrobić, żeby odciągi nie zostały wyrwane z ziemi ? Kotwy, jak widzę są średnicy 10-14 mm. Czy są wbetonowane w ziemię ? Nawet po zagięciu końca nie bardzo wierzę, że będą stabilnie pozostawać w ziemi, szczególnie namoczonej.


Nie tak łatwo je wyrwać - kotwa to rodzaj świdra wkręcany w ziemię na 80-100 cm:
Obrazek


DarekRz:
Czy stosujesz te kotwy u siebie???
U mnie piach i zastanawiam się nad czymś, co będzie trzymało.
Wyglądają solidnie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 07:11 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2004, 01:00
Posty: 2487
Lokalizacja: Białystok
Nie stosuję u siebie, bo ja mam ogród winoroślowy a nie winnicę - 60 krzewów w 4 rzędach. Gdy zakładałem pierwsze szpalery to po takie kotwy trzeba było jechać osobiście do Raichu - ja zrobilem kotwy w ten sposób: wykopałem wąski a głęboki dołek (szerokośc szpadla, głębokośc ok 60 cm) wrzuciłem tam małe (10 l ) wiaderko betonu - w nie wcisnąłem pręt żebrowany fi 12mm z dospawaną śrubą 12 - ocynkowaną z uchem (chodzilo o to aby z betonu wystawało ocynkowane ucho a nie czarna stal), na to nałożyłem kawałek rury PCV 110 tak aby siegał od bryły betonu kilka cm ponad grunt i środek rury wypełniłem betonem - zasypałem, stwardniało i gotowe - kotwy super, ale roboty dużo - mam takie cztery, w nastepnych szpalerach stosowałem zastrzały - wypory z rurek stalowych, ze względu na oszczędność miejsca - ale odciągi są konstrukcyjnie i funkcjonalnie lepsze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:40 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
DarekRz napisał(a):
w nastepnych szpalerach stosowałem zastrzały - wypory z rurek stalowych, ze względu na oszczędność miejsca - ale odciągi są konstrukcyjnie i funkcjonalnie lepsze.

Jakiej średnicy rurek użyłeś do tego celu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 09:48 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2004, 01:00
Posty: 2487
Lokalizacja: Białystok
blk napisał(a):
Jakiej średnicy rurek użyłeś do tego celu?


Zaledwie 1" - ale ja mam krótkie 15-16 m szpalery.
Tu widać jak wyglądało to w maju ubiegłego roku - pierwsze szpalery z wyporami, ostatnie z odciągami (nie bardzo widac na tym zdjęciu :| )
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 22:51 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 maja 2008, 01:00
Posty: 597
Lokalizacja: Opoczno, 206 mnpm
Właśnie pytałem Cię o te kotwy, bo w pierwotnym zamierzeniu chciałem dać słupki betonowe z zastrzałami. Dodatkowo miałem zamiar lekko zalać betonem.
Po lekturze forum stwierdziłem jednak, że siły działające na słupki skrajne mogą być tak duże, że nawet słupki betonowe mogą tego nie wytrzymać.
Układ skrajnych słupków wkopanych pod kątem + odciąg i kotwa to coś, co moim zdaniem ma ręce i nogi.
I chyba dla tego tę metodę zastosuję u siebie.
Moje szpalery mają długość 50 metrów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], DotNetDotCom.org [Bot], johnwoo, xamax i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO