Teraz jest sobota, 26 kwietnia 2025, 20:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 10:44 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 19 kwietnia 2007, 01:00
Posty: 784
Lokalizacja: płd-wsch okolice Krakowa
donald1209 napisał(a):
...
Sam nie sprawdzałem, ale wiem od kolegów z Tarnowa ( Lechu i in.) że membrana od hydroforu się nie nadaje. oni tak zrobili na początku i po kilku prasowaniach guma popękała. Chyba wpływ kwasów. Musieli kupić oryginał od Spaidela.


To bardzo istotna wiadomość też chciałem przez zimę zmontować taką prasę na przeponie z hydroforu, jeśli faktycznie to się nie nadaje, to może zabiorą głos Ci, co próbowali, abyśmy nie popełniali tych samych błędów.

_________________
Navigare necesse est, vivere non est necesse


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:58 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2012, 19:49
Posty: 265
Lokalizacja: Wieluń
ja na zimę myślę coś o prasie na ciśnienie atmosferyczne sprężarkę mam więc wystarczy przepona i wyjście na wentyl pompować można by dokładnie tak samo jak opony. Skoro kolega donald1209 wyciska winogrona bo to o nich głównie mówimy na tym forum przy 1,5-2atm a np w oponach od roweru mamy ciśnienie podobne a ja np. do przyczep pompuję w granicach 3,5atm (przyczepy z ładunkiem mają 5t, np. w kolarzówkach profesjonalnych słyszałem że pompuje się nawet do 7atm a w osobowym samochodzie 2-2,5atm to myślę że w moim przypadku (ponieważ wyciskam też jabłka maksymalne ciśnienie jakie było by potrzebne to 3atm czyli coś co da radę wytworzyć za pomocą sprężarki. Mówicie że te zwykłe przepony pękają przez kwasy, a czy ktoś się orientuje ile kosztują oryginalne przepony? I kolejna rzecz przepony stosowane w oryginalnych prasach mają 2 otwory jeden na dole do wpuszczenia wody a drugi u góry do odpowietrzania ja rzecz jasna potrzebował bym jedno wejście tylko u góry czy występują takie przepony? I czy kosz musi być wykonany z blachy? czy nie można by było zastosować drewna jako kosza tak jak to jest w zwykłych prasach? Domyślam się że może drewno było by za słabe bo w zwykłej prasie nacisk rozkłada się na spód jak i na ścianki prasy a gdyby użyć przepony siły nacisku były by głównie skierowane na ścianki, ale wtedy na koszu można by zastosować np. 3 lub 4 obręcze a nie 2 jak to jest głównie w przypadku zwykłych pras. Kolejna rzecz to dekiel dociskający całość czyli kosz i przeponę od góry zrobił bym jego zabezpieczenie w ten sposób że nad koszem szła by ramka która zapobiegała by wypadnięciu tego dekla. Chyba wezmę kartkę i to wszystko rozrysuję :)

Jak wgl nazwać taki rodzaj prasy w którym by było wykorzystywane tylko powietrze bo przedrostek hydro do tego nie pasuje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 21:13 
Offline
mistrz
mistrz

Dołączył(a): czwartek, 27 maja 2010, 07:50
Posty: 300
Lokalizacja: Zamość
Myślę, że to nie jest do końca jak kombinujesz :?
Powietrze jest ściśliwe znacznie bardziej niż ciecze. Nie jestem fizykiem ale sądze, że potrzebne będzie znacznie większe ciśnienie. Myślę, że gdyby to było dobre rozwiązqnie to coś podobnego istniałoby już na rynku (domontowanie komompresorka przy cenie prasy to grosze) a zauważ, że podobnego produktu nie ma (chyba)

_________________
Pozdrawiam Artur
http://winnicazamojska.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 22:07 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2012, 19:49
Posty: 265
Lokalizacja: Wieluń
Ktoś na forum wspomniał że w Jaśle kiedyś ktoś prezentował coś takiego.
Zrobiłem na szybko przekrój takiej prasy nie uwzględniałem drobiazgów czyli np. wkrętów nie narysowałem też podstawy bo na nią i tak nie przechodzą siły które będą używane do zgniotu owoców.
Uwzględniłem tutaj średnicę wew. kosza 25cm co daje powierzchnie podstawy 4,9dm2 przy wysokości kosza 4dm da to około 20L pojemności- pojemność zajmowana przez przeponę.
http://imageshack.com/a/img19/7038/9mtn.jpg Jeśli chodzi o to ciśnienie to właśnie Wiem że gaz się bardziej zagęszcza niż ciecz ale chyba ciśnienie to ciśnienie czyli nacisk określonej masy na określoną powierzchnię. Jeśli przepona załóżmy ma pojemność 10L to wody do wytworzenia ciśnienia 1atm załóżmy potrzeba 10,1L bo woda też w budowie cząsteczkowej ma wolne przestrzenie powietrza niestężonego do wytworzenia 1atm będzie potrzeba załóżmy 100litrów ze względu na jego luźną budowę cząsteczkową. Dalej po głowie chodzi mi to że np. mam przyczepę 5t masy i 4 koła w każdym po 3,5atm tak więc na jedno koło przypada 1250kg masy znaczy 12,5kN siły działającej na ta oponę już sam nie wiem.
donald1209 Czy masz może jakieś namiary na tego kolesia który wtedy w Jaśle prezentował prasę tego typu coś o nim może wiesz w dobie internetu pewnie będzie można go jakoś znaleźć.
Przepraszam za duży rozmiar zdjęcia chciałem aby moje wypociny na kartce były czytelne :)
Wracając do ciśnienia atmosferycznego kiedy ruszy nam fermentacja niechciana w zakorkowanych już butelkach to właśnie wywołane stężeniem CO2 ciśnienie atmosferyczne rozsadza butelki czy li siła jest :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 01:30 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): czwartek, 15 listopada 2012, 01:14
Posty: 1100
Lokalizacja: łódź
Witam.
Spróbuje tutaj za co przepraszam że może nie na temat.
Jak to jest z malowaniem proszkowym,głównie chodzi mi o pomalowanie wałków metalowych które będą rozdrabniać owoce,czy są jakieś przeciw wskazania?
Wydaje mi się że był gdzieś taki wątek,ale nie mogę go odnaleźć,bodajże Veteran5 coś pisał o tym.

_________________
Pozdrawiam Przemek.

https://www.facebook.com/Winnica-Natali ... 106297263/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 18:11 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 17 kwietnia 2013, 18:06
Posty: 355
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
Powietrze jest lżejsze od wody dlatego membrana będzie wypełniać pustą przestrzeń, przeciskać się gdzieś pomiędzy obudowę a kosz, zamiast naciskać na owoce zebrane pod nią. Wydaje mi siię, że użycie powietrza niepotrzebnie komplikuje sprawę, a nie ją upraszcza, chociaż taka prasa też będzie działać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 18:26 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2012, 19:49
Posty: 265
Lokalizacja: Wieluń
Będzie jakoś działać tylko jak?
Taka forma prasy na pewno była by tańsza od hydro bo jak mówiłem odchodzą wszystkie zawory i rurki na dole. W zimę bym coś zmajstrował ale czy jest sens pakować pieniądze w coś co może nie przynieść pożądanego efektu lub działać ale nie tak jak powinno. Trudno może na zimę zrobię coś w podobnie do hydro. teraz pytanie w sprawach hydro jeśli ciśnienie które naturalnie jest w wodociągach bo rozumiem że dodatkowego już nie musimy wytwarzać ale gdyby było za małe to może można by pokombinować coś z dodatkowym ciśnieniem wytwarzanym przez myjkę ciśnieniową. Mam myjkę tania badziewną z Lidla ale jest podobno wytwarza ciśnienie 100bar czyli w przełożeniu na atmosfery mniej więcej tyle samo. I jeszcze raz w sprawie kosza do hydroprasy czy zamiast metalowego można zastosować drewniany oczywiście 3-4 obręcze i grubsze klapki. Myślę że przy klapkach szer 30mm odstęp między jedną a drugą wielkości 1mm był by dobry do tego od środka worek na ścianki i chyba miazga nie miała by prawa się wycisnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 18:48 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 28 maja 2004, 01:00
Posty: 4580
Lokalizacja: Mława
piotrek7725 napisał(a):
teraz pytanie w sprawach hydro jeśli ciśnienie które naturalnie jest w wodociągach bo rozumiem że dodatkowego już nie musimy wytwarzać ale gdyby było za małe to może można by pokombinować coś z dodatkowym ciśnieniem wytwarzanym przez myjkę ciśnieniową.


Odpowiednie ciśnienie robocze w prasie to 1-2 bary, więc trzeba zastosować reduktor.

_________________
Pozdrawiam Kuba


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 20:56 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2011, 10:19
Posty: 837
Lokalizacja: Niemcy-Rüsselsheim -8a
Proszę Moderatorów to przetłumaczyć to odpowiedź fachowca dlaczego nie jest membrana kompresorem napełniana i co powoduje jej uszkodzenia.

Wasserpresse mit Druckluft betreiben

Frage
Mit Interesse haben wir Ihre Berichte über die Obstpressen gelesen. Wir pressen zurzeit mit einer Speidel 180 Liter Wasserdruckpresse, allerdings nicht mit Wasser, sondern mit Druckluft. Erhitzen tun wir den Saft mit einer EHA18 Maschine der Firma Gebhardt. Das Abfüllen geht etwas schneller als das Pressen, so dass wir uns überlegt hatten, auf eine Packpresse umzustellen. Nach dem wir Ihre Berichte gelesen hatten, werden wir wohl eher eine zweite Hydropresse anschaffen, so sind wir flexibler und die Anschaffungskosten bleiben in akzeptablem Rahmen. Wie sind da Ihre Erfahrungen?

Antwort von Wilfried Marquardt am 23.06.2008
Grundsätzlicher Hinweis zu Ihrem Pressverfahren mit Druckluft:
Wenn Ihnen die Gummimembrane aus irgendeinem Grund platzen sollte, ist das lauter als das Platzen eines Autoreifens und hat im Pressumfeld eine verheerende Wirkung. Das Ganze ist schlicht lebensgefährlich, was Sie da praktizieren. Platzt die Membrane mit Wasserfüllung, gibt es nur ein kurzes Puff-Geräusch und Wasser tritt aus. Sie haben dann nur verdünnten Saft, was auch ärgerlich ist, aber Sie kommen unverletzt und mit dem Leben davon.



Die 90 Liter Hydropresse hat mich fasziniert, kein Spritzen, kein Öl an der Maschine, praktisch null Verschleissteile, keine Strom, einfaches schnelles Trester einfüllen, unterschiedliche Trestermengen, kein Lärm, leicht, handlich, weniger Trub/Tresterteile im Saft und man kann die über Mittag einfach laufen lassen, ohne Bedenken, in der Anschaffung günstiger.

Reinigung ist gleichwertig oder einfacher als der Korbpresse, mit den x-einlagen und säckchen

Auf Seite 2 oben wird vorgegeben:
?Sicherheits-Ventile: Es ist strengstens verboten, die bereits auf 3 oder 4 ATM geeichte Sicherheitsventile abzuändern oder zu beseitigen.?
Das heißt, dass an der vorgegebenen Sicherheitseinrichtung nicht herumgewerkelt werden darf, welches so auch in Ordnung ist.

Auf der gleichen Seite 2 in der unteren Hälfte steht in Klammern:
(bis maximal 3 Atmosphären)

Geplatzte_Gummimembrane

Gummimembranen platzen durch Überdruck, wenn scharfkantiges Steinobst gepresst wird oder wie hier im Foto, durch Materialversprödung nach jahrzehntelanger Alterung und Nichtgebrauch. Diese spröde Membrane platzte in unserem Funktionstest ohne Korbfüllung bei 2,4 bar Wasserdruck.
Beurteilung
Weil die Bedienungsanleitung für alle Wasserpressen der Firma gilt, dürfen deshalb Wasserpressen mit Voreinstellungen von 4 bar nicht betrieben werden. Als Käufer einer 40-Liter-Hydropresse haben Sie formal die Wahl, die Presse auf eigene Gefahr in Betrieb zu nehmen, die Presse wegen untauglicher Druckeinstellung an den Verkäufer zurückzugeben oder die Ungereimtheit schriftlich mit dem Verkäufer zu klären.

Von der praktischen Überlegung werden die Angaben des Herstellers in seiner Tabelle korrekt sein. Die Widersprüchlichkeit in der Bedienungsanleitung wird sicherlich in der Übersetzung von italienisch nach deutsch begründet sein. Diese Annahme verstärkt sich bei mir, weil die Bedienungsanleitung mit den zeichnerisch zerlegten Einzelteilen sehr ausführlich und präzise gehalten ist. Ich nehme an, dass der Hersteller Enotecnica Pillan seine Gummimembranen in den verschiedenen Größen bis zum Berstdruck im Praxistest geprüft und danach den maximal zulässigen Wasserdruck festgelegt hat.

Bevor man sich auf 4 bar Betriebsdruck festlegt, sollten die möglichen Vor- und Nachteile für die persönliche Nutzung überlegt werden:
In eigenen Erhebungen habe ich die Saftausbeuten bei den verschiedenen Korbgrößen der Speidel Hydropressen bei 3 bar festgestellt (siehe Tabelle auf http://www.mostpresse.de/Schneidemuehle ... resse.html ). Die 40-Liter-Hydropresse liefert nach etwa 50 Minuten Presszeit 70 % Saftausbeute und die 90-Liter-Presse nur noch 65 %. Ein Kunde berichtete mir, dass er die Presszeit bei der 90er Presse bei gleicher Saftausbeute von 65 % auf 15 Minuten reduziert hat, indem er die Presse mit 4 bar Wasserdruck betreibt. Als Folge des überhöhten Wasserducks muss er in jeder 2. Obstsaison die Gummimembrane austauschen, weil diese an den Flanschen abreißt und dann unbrauchbar ist.

Bei der 40-Liter-Presse werden sich diese Austauschintervalle wegen des geringeren Flächendrucks sicherlich verlängern, sind aber nicht auszuschließen. Insgesamt fehlen hierüber eindeutige Untersuchungen für praktische Anwendungen, die von den Herstellern geliefert werden sollten.

Seitenanfang


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 08:32 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2004, 01:00
Posty: 4613
Lokalizacja: Rybnik
georg napisał(a):
Proszę Moderatorów to przetłumaczyć


Taki żart, rozumiem?
:shock:

_________________
Pozdrawiam, Mietek

______________________________________________________________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
(J. Tuwim)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 09:31 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2005, 01:00
Posty: 4192
Lokalizacja: Rybnik
Cytuj:
Proszę Moderatorów to przetłumaczyć to odpowiedź fachowca dlaczego nie jest membrana kompresorem napełniana i co powoduje jej uszkodzenia.

Przepraszam, że się wcinam....

Georg, korzystaj z jakiegoś elektronicznego tłumacze np. http://niemiecki.crib.pl/niemiecki/tran ... -niemiecki lub http://translate.google.pl/

Za tłumaczem z pierwszego linka - Georg, możesz dopisać jakieś poprawki :)
Cytuj:
Wody prasy pneumatyczne betreibenFrageMit interes czytaliśmy raportów o owoce. Naciskamy 180 litrów wody prasy, obecnie z piaszczystej, ale nie z wody, ale ze sprężonym powietrzem. Ciepła możemy zrobić sok z EHA18 maszyny Gebhardt. Wypełnienie jest nieco szybciej niż, tak my myśleliśmy o paczkę naciśnij przycisk, aby przełączyć się do prasy. Po możemy przeczytać raporty, się że prawdopodobnie mamy drugi prasy hydraulicznej, więc jesteśmy bardziej elastyczne i koszt pozostanie akceptowalnych limitów. Jak są wasze doświadczenia?Odpowiedź przez Wilfried Marquardt na 23.06.2008 podstawowych Uwaga do Twojej tłoczenia sprężonego powietrza: jeśli membrana gumowa powinny pop z jakiegoś powodu, jest głośniej niż samochodu opony pękają i ma katastrofalne skutki w środowisku prasy. Całość jest po prostu niebezpieczny, co ty tam praktyki. Pęknięcie membrany z napełnianie wodą, tam jest tylko krótki dźwięk puff i woda wychodzi. Masz wtedy tylko rozcieńczony sok, który jest również irytujące, ale można odejść obrażeń i z życia.Prasy hydrauliczne 90 l ma mnie fascynuje, nie strzykawki, brak oleju na maszyny, praktycznie nie ma części, bez prądu, proste szybkie wypełnienie ogród, różnej ilości wytłoczyn z oliwek, nie hałasu, łatwe, wygodne, mniej że uruchomić trub/winogron części na sok i na obiad tylko, bez wahania, zakup taniej.Czyszczenie jest łatwiejsze niż kosz naciśnij x lub równoważne depozyty i säckchenAuf Strona 2 jest podane wyżej: "zawory bezpieczeństwa: to surowo zabronione jest zmienić zawór bezpieczeństwa skalibrowany w 3 lub 4 ATM lub wyeliminować."Oznacza to, że na określonym bezpieczeństwa sprzętu nie Herum być może budowy, który również jest w porządku.Na tej samej stronie, 2 w Dolna połowa jest w nawiasach: (bis maksymalnie 3 Atmosphären) Geplatzte_GummimembraneGummimembranen serii jeśli ostrych owoców pestkowych jest naciskany przez ciśnienie, lub jak tu na zdjęciu przez kruchość materiałów po dziesięcioleciach starzenia się i nie w użyciu. Ta membrana kruche wybuch w nasz test funkcjonalny bez koszyka napełniania barze 2.4, które Wasserdruck.BeurteilungWeil wody które instrukcje firmy odnosi się do wszystkich wody prasy, prasy nie mogły być eksploatowane w związku z tym preferencje 4 bar. Formalnie, jako kupujący 40-litrowy prasy hydraulicznej masz do wyboru do prasy na własne ryzyko, w pracy, do zwrotu w prasie, ponieważ wyłączone ciśnienia do sprzedawcy, lub w formie pisemnej ze sprzedającym, aby rozwiązać niezgodności.Uwzględniając praktyczne producenta w tabeli będą poprawne. Niespójność w podręczniku będzie z pewnością być uzasadnione w tłumaczenie z włoskiego na język niemiecki. Założenie to mnie wzmocnione, ponieważ instrukcje z rysunkami zdemontowane części jest bardzo szczegółowe i dokładne. Przypuszczam, że producent Enotecnica Pillan ma zbadać jego gumowe membrany w różnych rozmiarach do ciśnienie rozrywające w praktyce, a następnie ustawić ciśnienie maksymalne dopuszczalne wody.Zanim to ustawia do 4 bar ciśnienie robocze, możliwe zalety i wady dla osobistego użytku powinny być rozważane: własne badania mam daje sok w kosz różne rozmiary określone Speidel Prasy hydrauliczne 3 bar (patrz tabela na http://www.mostpresse.de/Schneidemuehle... resse.html). Po około 50 minutach naciśnięcie Prasy hydrauliczne 40-litrowy zapewnia, że 70% soku i 90 litrów naciśnij tylko nawet 65%. Klient zgłosił się do mnie, że on ma obniżone w latach 90-tych, w czasie tłoczenia naciśnij sam sok w wysokości 65% na 15 minut, przez biegnie prasy przy ciśnieniu 4 bar. W wyniku nadmiernego Wasserducks musi zastąpić membrana gumowa co 2 Obstsaison, bo one zdzierać na kołnierzu i wtedy jest niezdatny do użytku.Naciśnięcie 40-litrowy, z pewnością przedłuży ten zamiennik odstępach czasu ze względu na niższe ciśnienie powierzchni, ale nie można wykluczyć. Całkowity brak unikalnych badań dla praktycznych wniosków, które powinny być dostarczone przez producenta.Na górze strony

_________________
pozdrawiam Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 10:51 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 17 kwietnia 2013, 18:06
Posty: 355
Lokalizacja: Południowa Wielkopolska
tl;dr: Wypełnianie powietrzem jest niebezpieczne (zapewne ze względu na metalowe części), bo może dojść do rozerwania od ostrych części owoców. W przypadku wypełniania wodą jedyne zagrożenie to powstanie małej fontanny ;) Membrany mają zdaje się od Włochów, którzy nie dostarczają dokładnego opisu. Niemniej testują je napełniając wodą do 2,4 bara. Ciśnienie normalnej pracy to zdaje się 2 bary. Ktoś (klient chyba) próbował napełniać do 4 barów ale musiał wymieniać membranę co 2 sezony. Ogólnie te mniejsze membrany są bardziej odporne.

Zaznaczam, że niemiecki to nie jest mój ulubiony język i się nie przykładałem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 14:38 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): środa, 17 sierpnia 2011, 10:19
Posty: 837
Lokalizacja: Niemcy-Rüsselsheim -8a
Tego bym tak nie był pewny że te mniejsze są wytrzymalsze właśnie na mniejsze się skarżą że
co parę lat muszą wymienić membrany a najgorsze to że czas wycisku tych 90l jest szybszy,mój
znajomy ma 90l speidela ponad 10 lat i jeszcze membrany nie wymieniał,przy czym producent
napisał żeby prasę przetrzymywać w ciemnym miejscu nie wystawiać na słońce.A ciągłe dopuszczanie
wody które jest denerwujące można wyeliminować poprzez zastosowania wentylu wodnego reduktora
który jest na 3Bary nastawiony. Tam napisał ten specjalista że przy pompowania membrany powietrzem może dojść do niekontrolowanego wybuchu podobnie jak w dętce samochodowej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 16:29 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 czerwca 2009, 01:00
Posty: 466
Lokalizacja: Krosno
piotrek7725 napisał(a):
Będzie jakoś działać tylko jak?
Taka forma prasy na pewno była by tańsza od hydro bo jak mówiłem odchodzą wszystkie zawory i rurki na dole.

Ale te zawory i rurki na dole to koszt ok 50 zł, a kompresor chyba więcej. I musisz mieć prąd. A woda raczej zawsze jest.

_________________
Pozdrawiam

Krzysztof


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 19:53 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 sierpnia 2012, 19:49
Posty: 265
Lokalizacja: Wieluń
Donald pocieszyłeś mnie że koszta nie są tak wysokie jakie sobie wyobrażałem. Moje pytanie czy można zastosować drewniany kosz zamiast metalowego. Zdaję sobie sprawę że nacisk na kosz jest w tym przypadku większy niż przy zwykłej prasie śrubowej. ale gdyby dać grube klepki to myślę że dawało by to radę i ze 3-4 obręcze na koszu, taki pancernik :)
Zdałem sobie sprawę wreszcie z jakiego powodu nie jest zastosowane powietrze -BEZPIECZEŃSTWO.
Okej to chyba mam nowy projekt do realizacji na zimę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO