Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 11:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: środa, 24 czerwca 2015, 17:48 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 12:13
Posty: 2170
Lokalizacja: Poznań-Drawsko Pomorskie
W tym wątku pojawiła się informacja o nowym innowacyjnym urządzeniu do rejestrowania temperatury w winnicy ze zdalnym odczytem danych z urządzeń mobilnych opartych na Androidzie (smartfony, tablety)
Zainteresowałem się tym urządzeniem bo dotychczas używane przeze mnie pastylki miały swoje wady (porównanie zrobiłem na końcu tego postu).
Z pastylkami to wiecie: wieszamy w winnicy (dobrze jeżeli w osłonie radiacyjnej) , a po jakimś czasie zdejmujemy i odczytujemy dane zapisane w pastylce. Ja miałem zapis ustawiony co pół godziny i pastylka wystarczała na niecałe 43 dni pomiarów, a z interwału 0,5h do końca zadowolony nie byłem, Zdarzało się, że nie zdążyłem na czas i bufor przewinął się o parę dni i traciłem część danych. W moim przypadku musiałem mieć dwa komplety pastylek aby jedną zabrać do domu do odczytu (specjalny czytnik podłączony do komputera), a drugą zostawić w winnicy. Następnie dane przenosimy do excela lub aplikacji excelowej powstałej na forum w celu policzenia SAT i GDDC. W przypadku przeniesienia do Excela musimy jeszcze rozdzielić dane na pojedyncze komórki, a nie dla każdego będzie to łatwe do zrobienia.
Dzięki uprzejmości polskiego jak się okazało producenta (to ważne) mogłem przed zakupem przetestować urządzenie.
Teraz dlaczego ważne, że jest to polski producent:
1. Dlatego, że jest po prostu polski, a ja uważam, że każdy Polak powinien popierać wszystko co polskie.
2. To , że nie było problemu z komunikacją. Panowie nie marudzili, że się nie da, że się nie opłaca, a ile Pan kupi itp. Itd. i dorobili do oprogramowania statystyki, które między innymi liczą SAT i GDDC dwoma metodami. Pierwszą klasyczną suma (Tmin +Tmax)/2 >=10, a drugą jako sumę średniej temperatury dobowej z wszystkich pomiarów danej doby. To jest druga innowacja tego urządzenia. Przynajmniej ja nie znam żadnego innego, które by to liczyło i miało zdalny odczyt danych.

Oprogramowanie podaje :
- statystyki dzienne: średnia temperatura ze wszystkich pomiarów, Tmin, Tmax oraz godziny wystąpienia.
- statystyki miesięczne: średnia temp miesiąca ora Tmin i Tmax miesiąca
-wspomniane wcześnie SAT i GDDC liczona dwiema metodami oraz ilość dni aktywnych.
- wszystkie pomiary
-wykres
- datę zapełnienia się bufora ( przy zapisie danych co 5 minut bufor wystarcza na ponad 100dni)

Program dostępny jest bezpłatnie na Google Play
Wszystkie te dane do urządzenia mobilnego ściąga się parę sekund i możemy je exportowa praktyczne gdzie chcemy, wybierając to co nas interesuje lub wszystkie dane.
Mamy dwie wersje urządzenia z pomiarem temperatury wewnątrz urządzenia oraz z pomiarem za pomocą sondy podłączonej do urządzenia przewodem o długości około 1m. Dzięki temu możemy sondę umieścić np. w ziemi. Ja zdecydowałem się na wersję z sondą zewnętrzną.


W internetowym sklepie Sklep z Efento Logger na hasło winogrona.org 10 % rabatu. Można też kontaktować się i zamawiać mailowo, telefonicznie i wtedy także hasło winogrona.org daje 10% rabatu co z wysyłką ( jest gratis) wynosi 261zł brutto za urządzenie z sondą zewnętrzną i 234zł brutto z pomiarem wewnątrz urządzenia. Jest to niewiele drożej od pastylki z czytnikiem.


Załączniki:
Komentarz: Jeden z ekranów telefonu.
ekran.png
ekran.png [ 71.25 KiB | Przeglądane 5185 razy ]
Komentarz: Zestaw do pomiaru w winnicy
winnica pomiar.jpg
winnica pomiar.jpg [ 138.94 KiB | Przeglądane 5185 razy ]
Komentarz: Porównanie danych i właściwości
tabela.jpg
tabela.jpg [ 59.42 KiB | Przeglądane 5185 razy ]

_________________
_____________________
pozdrawiam Mirek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 25 czerwca 2015, 11:37 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): środa, 27 maja 2015, 10:18
Posty: 9
Witam,
chcieliśmy podziękować @Zodiak za wnikliwe testy urządzenia i zgłoszenie uwag, które pomogły nam ulepszyć produkt.
Potwierdzamy, że na hasło "winogrona.org" jest 10% zniżki na rejestratory Efento. Zniżkę można wykorzystać wpisując hasło w sklepie internetowym lub zamawiając mailowo / telefonicznie.
W razie pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiamy,
Zespół Efento


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 25 czerwca 2015, 13:32 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2005, 01:00
Posty: 6761
Lokalizacja: Warszawa/ogr.winoroslowy - Mazowsze
Mirek,
Porównałeś "Efento Logger" do pastylki i programów przetwarzających Excel.
Programy excel to już historia.
Sam korzystałeś ostatnio z programu "RTemp".
Porównaj te dwa programy przetwarzające i liczące sat oraz gddc.
Podaj wady i zalety.Ja nie mogę tego zrobić bo nie znam od strony praktycznej "Efento Logger".
Ty znasz obydwa !!!
Zbyszek

_________________
Pozdrawiam Zbyszek B


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2015, 11:35 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 12:13
Posty: 2170
Lokalizacja: Poznań-Drawsko Pomorskie
Zbyszku

Program RTemp jest OK liczy co trzeba i jak trzeba różnica polega na czym innym. Do oprogramowania RTemp należy załadować dane pozyskane z pastylki lub innego logera np. ze złączem USB. W przypadku Efento mamy nową jakość. Całość obliczeń jest w 100% zautomatyzowana tzn. za pomocą urządzenia mobilnego np. smartfonu z Androidem lub tabletu z Androidem mamy natychmiast obliczone SAT, GDDC dwoma metodami oraz inne statystyki: temperatury średnie oraz Tmin i Tmax z każdego dnia i miesiąca. Dane przechowywane są w urządzeniu Efento tak długo jaki interwał pomiaru ustawiliśmy. Możemy ustawić np. pomiar co 12 minut i wtedy mamy cały sezon w Efento i kompletnie nic nie musimy teoretycznie robić tylko na koniec sezonu odczytać do np. telefonu dane i koniec. Ja dla bezpieczeństwa odczytywał i archiwizował będę co jakiś czas tym bardziej, że interwał pomiaru ustawiłem na 3 minuty. W przypadku Efento odczyt danych nie jest absolutnie żadnym problemem bo wystarczy zbliżyć się do logera, odpalić w telefonie aplikację i w ciągu paru sekund mamy na ekranie wyniki i statystyki, a co z nimi zrobimy to nasza sprawa . Możemy sobie wartości SAT i GDDC z poszczególnych miesięcy zapisać w zeszycie, możemy przenieść via mail do komputera, zarchiwizować w telefonie lub tablecie, w chmurze, cokolwiek.

Do tej pory używałem pastylek i tak jak napisałem problemem było to, że musiałem w odpowiednim momencie podmienić pastylki (mam ich 4 szt. 2x2szt dla bezpieczeństwa taka moja redundancja-mirroring pomiaru temperatury) i je w domu odczytać i załadować dane do komputera. Czasami z różnych powodów uciekało mi parę dni pomiarowych i dane musiałem uzupełniać ze stacji meteo. Aby nie odczytywać temperatur co dwa tygodnie interwał pomiarowy w pastylce miałem ustawiony na 30minut i nie byłem z tego do końca zadowolony. Wiem, że niektórzy koledzy mają ustawiony pomiar co 1 godzinę i jestem przekonany, że uciekają im Tmin i Tmax. Jaki to ma wpływ na końcowe statystyki nie wiem. Pewnie niewielki paroprocentowy błąd bez specjalnego znaczenia, ale mnie to boli, że mi to ucieka Taka fobia i dążenie do doskonałości. Generalnie chyba niegroźne dla otoczenia :D.

Zakupiłem trzy logery. Dwa do winnicy (redundancja) i jeden do domu. Jeżeli chcesz to wyślę Ci ten domowy to się nim "pobawisz" i sam ocenisz. Warunek: musisz mieć coś z androidem lub ktoś w Twoim otoczeniu musi mieć urządzenie mobilne z Androidem.

Przy okazji jeszcze parę zrzutów z ekranu telefonu


Załączniki:
Komentarz: To są dane z efento, które mam w domu. Temperatura max 65 stopni z 17 czerwca została zmierzona w samochodzie, który stał w słońcu na parkingu
ekran2.png
ekran2.png [ 110.86 KiB | Przeglądane 5044 razy ]
ekran1.png
ekran1.png [ 48.4 KiB | Przeglądane 5044 razy ]

_________________
_____________________
pozdrawiam Mirek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2015, 14:23 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2005, 01:00
Posty: 6761
Lokalizacja: Warszawa/ogr.winoroslowy - Mazowsze
Zodiak napisał(a):
Zbyszku

Program RTemp jest OK liczy co trzeba i jak trzeba różnica polega na czym innym.
.......

Zakupiłem trzy logery. Dwa do winnicy (redundancja) i jeden do domu. Jeżeli chcesz to wyślę Ci ten domowy to się nim "pobawisz" i sam ocenisz. Warunek: musisz mieć coś z androidem lub ktoś w Twoim otoczeniu musi mieć urządzenie mobilne z Androidem.

......

Mirek,
Zanim Ci odpowiem bardziej szczegółowo , to chciałbym wiedzieć czy korzystasz też z aplikacji ?Efento Inspektor? czy tylko jedynie z aplikacji ?Efento Logger? ?

Młodsi w moim otoczeniu posiadają urządzenia mobilne z androidem, no problem.

Za propozycję wysłania dla mnie rejestratora "efento? bardzo dziękuję i doceniam.
Może nie będzie to konieczne ?

Jestem pomiarowcem z wykształcenia i zawodu .Pracowałem kiedyś tam w bardzo dużej firmie której laboratorium miało ?licencje? (filia GUM) na naprawy, uwierzytelnianie i legalizację urządzeń pomiarowych m.in. rejestratorów temperatury.
Zanim zakupiłem (2005r) rejestratory (pastylki) firmy Dallas korzystałem z rejestratorów własnej konstrukcji. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami to reszta na PW, bo nie chcę tu przynudzać. Mam pomiary sat i gddc z zamierzchłych czasów , gdy musiałem to obrabiać jeszcze Excelem.. Część z nich wysłałem (2011r) Jurkowi(canin).
Pozdrawiam
Zbyszek

_________________
Pozdrawiam Zbyszek B


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2015, 14:44 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 9 kwietnia 2013, 09:44
Posty: 1266
Lokalizacja: Brzeg Dolny
zbyszekB napisał(a):
Zanim zakupiłem (2005r) rejestratory (pastylki) firmy Dallas korzystałem z rejestratorów własnej konstrukcji. Jeżeli jesteś zainteresowany szczegółami to reszta na PW, bo nie chcę tu przynudzać. Mam pomiary sat i gddc z zamierzchłych czasów , gdy musiałem to obrabiać jeszcze Excelem..
Zbyszek

Czemu przynudzać, kto nie chce nie przeczyta. Napisz więcej,

_________________
Grzegorz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2015, 16:36 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 12:13
Posty: 2170
Lokalizacja: Poznań-Drawsko Pomorskie
zbyszekB napisał(a):
Zodiak napisał(a):
... chciałbym wiedzieć czy korzystasz też z aplikacji ?Efento Inspektor? czy tylko jedynie z aplikacji ?Efento Logger? ?


Jestem pomiarowcem z wykształcenia i zawodu .Pracowałem kiedyś tam w bardzo dużej firmie której laboratorium miało ?licencje? (filia GUM)


Mam kolegę, który pracuje w GUM na Elektoralnej.

Nie korzystam z ?Efento Inspektor? . Nie jest mi potrzebny. Nie przewiduję otrzymywania alarmów o np. spadku temperatury. Moje 5000m2 winnicy na przymrozki to tylko modlitwa. :D
Jeżeli jednak ktoś chciałby wykorzystać ?Efento Inspektor? to rejestrator Efento może pracować z dwoma programami nie widzę tu problemu.

Ja mam wykształcenie techniczne i pomiary nie są mi obce. Zazdroszczę Ci że masz wieloletnie na pewno profesjonalnie zrobione pomiary temperatury w swojej winnicy. Też bym chciał takie historyczne mieć. No cóż historia SAT-u mojej winnicy dopiero powstaje od zeszłego roku.
Mam twarde dane pomiarowe aby powiedzieć, że różnice w temperaturach pomiędzy moim miejscem, a profesjonalną stacją meteo są czasami bardzo duże i dochodzą do +-3 stopni. Także średnie temperatury dobowe są czasami różne, ale o około +1 stopień na moją korzyści to daje różnicę w SAT od 100 do 200. To sporo, ale najbardziej mnie cieszy to, że u mnie jest cieplej podczas majowych przymrozków. Potwierdziło się to już dwa lata z rzędu.
Zrobiłem wszystko aby mój pomiar temperatury był jak najbardziej profesjonalny, ale wykonywany jest nie tak jak w stacji meteo na wysokości 2,5m tylko na wysokości gron (ten pomiar jest dla GDDC) i na wysokości 160cm w sezonie (ten pomiar jest dla SAT) i przy gruncie poza sezonem (ten pomiar jest na przymrozki).
Urządzenia pomiarowe mam w osłonach radiacyjnych. Profesjonalne meteo robi to w osłonach aktywnych (może kiedyś też tak zrobię).
Aby wykluczyć błąd pomiaru wynikający z niedokładności urządzeń pomiarowych zrobiłem dwie rzeczy:

1. 10 pastylek umieściłem w zamrażarce, a następnie odczytałem z nich temperatury. Różnice dochodziły do 2,5 stopnia. Wybrałem 4szt, które miały takie same wskazania.
2. Ostatnio podczas prób z Efento zrobiłem pomiar "kalibracyjny" pastylki i Efento. Porównywałem z certyfikowanym i wzorcowanym w maju 2015 termometrem testo. Wyniki poniżej. Generalnie zarówno pastylki jak i Efento mieszczą się w zakresie błędu podawanego przez producenta. W sumie to trudno się dziwić bo zarówno Efento jak i pastylki bazują na detektorze tego samego renomowanego producenta.
Pomiar "kalibracyjny" był wykonywany w trzech zakresach temperatur ok 23, ok 4 i ok -20 stopni
Jestem bardzo zainteresowany Twoimi dokonaniami i doświadczeniami w tym zakresie bo sam mam zamiar system pomiaru temperatury w winnicy rozbudować, ale o detektory przewodowe. Z Efento nie zrezygnują bo jest to urządzenie mobilne i mogę je umieszczać bez problemu w dowolnym miejscu winnicy a teren ma zróżnicowany.


Załączniki:
Komentarz: Pomiary w zamrażarce :-)
zamrażarka.jpg
zamrażarka.jpg [ 53.24 KiB | Przeglądane 5006 razy ]
tabela pomiar test.png
tabela pomiar test.png [ 19.42 KiB | Przeglądane 5006 razy ]

_________________
_____________________
pozdrawiam Mirek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2015, 18:42 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 12:13
Posty: 2170
Lokalizacja: Poznań-Drawsko Pomorskie
zbyszekB napisał(a):
...Zimą i wiosną 2012 wspólnie z Ryszardem z Krakowa(rycho48) zrobiliśmy program ?RTemp? ogólnie dostępny na tym forum.
To jest też program dla biednych których nie stać na duży wydatek . Mogą kupić rejestrator max/min za 30 PLN i być kompatybilnym uczestnikiem obliczania sat i gddc w stosunku do tych co korzystają z pastylki Dallas lub innych np. ?efento?
Oczywiście ,że wymaga to większego wysiłku ,bo trzeba codziennie zapisywać i kasować dane.
Zbyszek


I chwała wam za to bo nie każdy sobie radzi z excelem.
Jest tak jak napisałeś nie zasobność kieszeni decyduje o tym czy ktoś może czy nie może robić pomiary temperatur i obliczenia SAT. Decyduje tylko to czy się komuś chce czy nie chce. Najprościej to termometr min-max codzienne odczytywanie temperatury i resetowanie termometru, a obliczenia można robić ręcznie w zeszycie. Te obliczenia są trywialne. Sytuacja się komplikuje jeżeli nie możemy tej operacji zrobić każdego dnia. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest termometr z buforem i tu mamy dość spory wybór
przeróżnych urządzeń, z których dane możemy obrabiać na różne sposoby, choćby Rtemp-em, który na pewno ułatwia zadanie i ogranicza zrobienie błędu obliczeniowego. Podobnie Efento idzie krok dalej i ułatwia odczyt danych z rejestratora oraz częstotliwość wykonywania tej operacji.
Natomiast najważniejsze z tego wszystkiego jest to aby te wyniki były rzetelne nie obarczone grubymi błędami i o ile programy zabezpieczają nas przed zrobieniem błędu obliczeniowego o tyle prawidłowe dokonanie pomiaru temperatury zależy tylko od nas. Źle zainstalowany termometr lub detektor da nam nie prawdziwe wyniki, obarczone błędem kilkudziesięcioprocentowym i taki błąd dyskwalifikuje takie pomiary. Osłona radiacyjna jest w takim przypadku niezbędna i podobnie jak z termometrem nie zależy to od posiadanych środków.

U mnie docelowo pomiar temperatury będzie wykonywany przez Efento z detektorem-sondą umieszczoną tak jak na fotkach.


Załączniki:
osłona i sonda.jpg
osłona i sonda.jpg [ 76.12 KiB | Przeglądane 4986 razy ]
sonda1.jpg
sonda1.jpg [ 75.2 KiB | Przeglądane 4986 razy ]

_________________
_____________________
pozdrawiam Mirek
Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2015, 23:00 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2005, 01:00
Posty: 6761
Lokalizacja: Warszawa/ogr.winoroslowy - Mazowsze
Mirku,
masz całkowitą rację - czym będziemy mierzyć i rejestrować zależy od zasobności portfela.
Najważniejsza jest rzetelność i prawidłowość pomiarów. Programy obliczeniowe dają sobie już doskonale radę.

Ja dostrzegam problem także jeszcze w kamuflażu rejestratora.
Patrząc na fotki które załączyłeś, to bardzo efektownie to wygląda i jest bardzo wielką pokusą dla złodziei, szczególnie na nie ogrodzonej i nie strzeżonej winnicy.
Nie mam pomysłu jak to zabezpieczyć?!
Pastylkę Dallas można ukryć w np osłonie przypominającej budkę lęgową dla ptaków.
Zbyszek

_________________
Pozdrawiam Zbyszek B


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 27 czerwca 2015, 22:31 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): czwartek, 15 listopada 2012, 01:14
Posty: 1100
Lokalizacja: łódź
A co inni użytkownicy forum którzy wzięli na testy powiedzą,dodadzą coś od siebie czy Mirek już wyczerpał temat. Ja nie załapałem się żeby urządzonko przetestować u siebie,bo testery dość szybko się rozeszły.

_________________
Pozdrawiam Przemek.

https://www.facebook.com/Winnica-Natali ... 106297263/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 czerwca 2015, 03:21 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 24 lipca 2008, 01:00
Posty: 566
Lokalizacja: lubuskie
Na stronie producenta w specyfikacji jes zapis, że urządzenie współpracuje z systemem android 4.4 lub nowszym. Jak to się ma do androida 4.2 ? Czy ktoś testował ?

_________________
Pozdrawiam - Daniel
po prostu cianek :) nie mylić z cyjankiem potasu :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 28 czerwca 2015, 08:20 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 12:13
Posty: 2170
Lokalizacja: Poznań-Drawsko Pomorskie
Ja sprawdzałem na 5.0 bo nie mam urządzenia ze starszą wersją.

-- niedziela, 28 czerwca 2015, 09:11 --

zbyszekB napisał(a):
Ja dostrzegam problem także jeszcze w kamuflażu rejestratora.
Patrząc na fotki które załączyłeś, to bardzo efektownie to wygląda i jest bardzo wielką pokusą dla złodziei, szczególnie na nie ogrodzonej i nie strzeżonej winnicy.
Nie mam pomysłu jak to zabezpieczyć?!
Pastylkę Dallas można ukryć w np osłonie przypominającej budkę lęgową dla ptaków.
Zbyszek


Ta nowa obudowa radiacyjną jest mała (10×8cm, cały zestaw 17x8cm), a jednocześnie w pełni profesjonalna. Spokojnie wejdzie do "budki dla ptaków ". Tylko budka musi być dobrze skonstruowana tzn przewiewna. Przy pastylce zresztą też. Ma jedną wadę, jest piekielnie droga. Ja ją mam z demobilu wiec cena mnie nie boli.
Natomiast co do ukrycia pastylki to masz rację. Chyba mniejszego rejestratora nie znajdziemy.

_________________
_____________________
pozdrawiam Mirek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 30 czerwca 2015, 15:35 
Offline
nowicjusz
nowicjusz

Dołączył(a): środa, 27 maja 2015, 10:18
Posty: 9
cianek napisał(a):
Na stronie producenta w specyfikacji jes zapis, że urządzenie współpracuje z systemem android 4.4 lub nowszym. Jak to się ma do androida 4.2 ? Czy ktoś testował ?


Nie zadziała z Androidem starszym niż 4.3 (z tą wersją Androida wyszło bardzo mało urządzeń), a w pełni stabilnie działa z Androidem 4.4 lub 5.0. Wynika to z obsługi Bluetooth 4.0, który używany jest do transmisji danych logger - urządzenie mobilne. Obsługa Bluetooth 4.0 została zaimplementowana dopiero w Androidzie 4.3, a "oczyszczona" z błędów w wersji 4.4.

zajaczek83 napisał(a):
A co inni użytkownicy forum którzy wzięli na testy powiedzą,dodadzą coś od siebie czy Mirek już wyczerpał temat. Ja nie załapałem się żeby urządzonko przetestować u siebie,bo testery dość szybko się rozeszły.


Proszę o PW / maila. Mamy już z powrotem urządzenia testowe i możemy je wypożyczyć


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 1 lipca 2015, 13:15 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 15 marca 2004, 01:00
Posty: 2487
Lokalizacja: Białystok
Ja też przetestuję loggera od Efento - szczególnie interesują mnie możliwości eksportu danych do innych programów umożliwiających graficzną wizualizację danych. Loggera kupiłem - przy okazji potwierdzam, że faktycznie można uzyskać 10% upust - teraz tylko muszę przycisnąć syna żeby mi uaktualnił androida w smartfonie do KitKata.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: środa, 1 lipca 2015, 14:35 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): wtorek, 28 stycznia 2014, 12:13
Posty: 2170
Lokalizacja: Poznań-Drawsko Pomorskie
Plik wychodzący (eksportowany) z Efento jest formatu *.*.csv. Na pewno czyta go i może być obrabiany w Excelu.

_________________
_____________________
pozdrawiam Mirek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO