Absolutnie nie ma potrzeby wyjazdu do Przeworska. W okolicy Bochni jest przecież jedna z najbardziej znanych polskich winnic w Łazach koło Rzezawy, która jest własnością Uniwersytetu Jagiellońskiego. Proszę skontaktować się z jej kierownikiem p. inż. Adamem Kiszką, tel. 693 548 291 lub stacjonarny: 14 61 278 12. Więcej informacji jest tutaj:
http://www.naszewinnice.pl/polskie-winn ... QtVydSLQsYW pobliżu Wiśnicza jest też winnica w Chronowie, która również sprzedaje oficjalnie wino wytwarzane na miejscu:
https://www.winnicachronow.pl/Można również skontaktować się w sprawie tworzenia nowej winnicy z p. Bogusławem Kamińskim, wójtem gminy Iwkowa i właścicielem winnicy "Nowizny":
http://winnicanowizny.pl/ lub z p. Rafałem Stecem, właścicielem winnicy w Tuchowie i prezesem Polskiej Federacji Producentów Wina tel. 728 491 864.