Chciałbym przedstawić Wam projekt, nad którym pracuję – Gronnik.pl. To prosta, internetowa aplikacja tworzona z myślą o osobach uprawiających winorośl w Polsce – zarówno tych, którzy mają jedną winorośl przy altanie, jak i tych prowadzących większe winnice.
Dziennik prowadzenia winorośli
Główną funkcją serwisu jest dziennik uprawy, który pozwala na zapisywanie najważniejszych informacji z sezonu – np. daty cięcia, oprysków, nawiezienia, a także obserwacji dotyczących wzrostu, chorób czy owocowania konkretnych odmian. Dzięki temu można prowadzić uporządkowane notatki, wracać do nich w kolejnych latach i wyciągać wnioski na przyszłość.
Baza odmian i dzielenie się doświadczeniem
Kolejnym elementem Gronnika jest miejsce do dzielenia się informacjami o odmianach winorośli – zarówno deserowych, jak i przerobowych. Użytkownicy mogą dodawać opinie, dzielić się swoimi doświadczeniami z uprawy w konkretnych regionach Polski (np. które odmiany dobrze zimują, jak reagują na choroby, kiedy dojrzewają), co pozwala innym szybciej dobrać odpowiednią odmianę do swojego stanowiska.
W kolejnych aktualizacjach planuję wprowadzenie możliwości dzielenia się informacjami o dostępnych sztobrach i sadzonkach – będzie można łatwiej znaleźć kogoś, kto rozmnaża daną odmianę i skontaktować się z nim bezpośrednio przez aplikację.
Jeśli ktoś z Was chciałby przetestować Gronnik i podzielić się opinią – zapraszam serdecznie:
https://gronnik.pl