Teraz jest środa, 24 kwietnia 2024, 18:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: niedziela, 30 listopada 2008, 22:02 
Offline
mistrz
mistrz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 5 października 2008, 01:00
Posty: 367
Lokalizacja: Kraków
Czy ktoś z kolegów "ćwiczył" Johannitera,proszę o własne uwagi co do tej odmiany.Ten temat ktoś poruszył dwa lata temu,ale nie było odzewu.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 18:27 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 26 lutego 2008, 01:00
Posty: 549
Lokalizacja: STALOWA WOLA
[quote="karol"]Czy ktoś z kolegów "ćwiczył" Johannitera,proszę o własne uwagi co do tej odmiany.Ten temat ktoś poruszył dwa lata temu,ale nie było odzewu.Pozdrawiam.


Witam.
A co Cię tak interesuje?
Mam literaturę i dzisiaj czas może odpowiem na nurtujące Cię pytania (winorośli jeszcze brak mam obiecane sztobry, ale różnie jest z tymi obiecankami).

Pozdrawiam.

Tadeusz.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 20:30 
Offline
nowicjusz
nowicjusz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 lipca 2006, 01:00
Posty: 21
Lokalizacja: Kraków
Witam,
Johannitera mam od dwóch lat.
Umiarkowanej ochrona chemiczna (3-4 opryski) jaką stosuję w zupełności wystarcza. W tym roku , po obfitych wrześniowych opadach, tylko minimalnie popękał. Zdrewniał bardzo dobrze.

Pozdrawiam
Leszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 20:37 
Offline
czeladnik
czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 21 sierpnia 2008, 01:00
Posty: 130
Lokalizacja: Bochnia
Tadeusz,chyba niezbyt dokładnie wczytałeś się w temat jak i sam post Karola.Mnie równiez bardzo interesuje ta odmiana,ale chyba jeszcze u niewielu owocowała,stąd brak opinii.Entuzjastą Johannitera jest @zypsek,może On napisze coś obszerniejszego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 21:18 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 1 września 2007, 01:00
Posty: 1957
Lokalizacja: małopolska
Tak masz rację . Myslę , że Johanitter ma przyszłość . Bardzo , bardzo mi smakował , był bardzo wczesny . Owocowy , skurczybyk rósł jak szalony [najlepiej z 100 odmian ] najbardziej plenny , nie do ... . Praktycznie bez oprysków .Fizjologia bez zarzutu . Zbyt malo miałem na wino jednoodmianowe , ale myslę , że nie powinno byc żle .Musze jeszcze poćwiczyć ale i tak myślę o 1oo co najmniej krzaczkach . Jesli wino wyjdzie z niego co najmniej dobre , to ta odmiana może być u nas rewelacją . Zbyszek ps drugie miejsce Solaris i Dornfelder - stawiam na te odmiany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 21:40 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 01:00
Posty: 3475
Lokalizacja: Szczecin, Winnica Nastazin
[quote="marcoman"]Entuzjastą Johannitera jest @zypsek,może On napisze coś obszerniejszego.


No i napisał. Tylko co??? Że smakowała, że urosła! Na podstawie ilu krzewów, jak starych, skąd sadzonki, jaka podkładka itd, itp.
Przecie to odmiana przerobowa i to że komuś smakowała to o niczym nie świadczy. Tu trzeba wino zrobić i wtedy zabierać głos! Musiałem.

_________________
winogrodnik jak wino, czym starszy tym lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 21:52 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 1 września 2007, 01:00
Posty: 1957
Lokalizacja: małopolska
Napisałem co wiedziałem . Sądze , że 20 lat badań na kilkuset poletkach doświadczalnych po kilkaset ma się rozumieć sztuk satysfakcjonuje . Bez bredni .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 22:02 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 9 marca 2004, 01:00
Posty: 3502
Lokalizacja: Apelacja Zgorzelec
[quote="heavy"]Musiałem.


Nie musiałeś. To zabrzmiało nieciekawie. A na doświadczenia czekamy wszyscy i nawet obserwacje ze świeżo posadzonych sadzonek i pierwszorocznych jagód (w Polsce) są bardzo cenne.

_________________
Jeszcze mi tylko z oczu jasnych
spływa do warg kropelka słona,
a ty mi nic nie odpowiadasz
i jesz zielone winogrona
JT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 2 grudnia 2008, 22:16 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 1 września 2007, 01:00
Posty: 1957
Lokalizacja: małopolska
No cóż na Heavego nie można sie gniewać , on już tak ma a czasami ma rację . Oczywiscie można sie dop ... , a jak Ty wybierasz swoje odmiany . ?Racjonalna dyskusja bez emocjonalnych podtekstów na pewno nie jest tak samo interesująca . Pozdrawiam Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2008, 06:45 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2004, 01:00
Posty: 4355
Lokalizacja: Rybnik
[quote="zypsek"]Tak masz rację . Myslę , że Johanitter ma przyszłość . Bardzo , bardzo mi smakował , był bardzo wczesny . Owocowy , skurczybyk rósł jak szalony [najlepiej z 100 odmian ] najbardziej plenny , nie do ... . Praktycznie bez oprysków .Fizjologia bez zarzutu


W sumie mogę to wszystko potwierdzić, ale dopiero pierwszy raz mi owocował. Dodam jeszcze, że po długotrwałych wrześniowych opadach nie popękał, a pleśń zaatakowała go mniej niż niż np. Seyvala. Problem z szarą pleśnią może pojawić się na ciężkich gliniastych glebach - Johaniter u Nikodema wcale mi się już tak nie podobał - grona wyglądały jak kolby kukurydzy. Z tą wczesnością bym raczej nie przesadzał. U mnie był do zbioru w trzeciej dekadzie września - no ale pogoda była też nieciekawa.

_________________
Pozdrawiam, Mietek

______________________________________________________________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
(J. Tuwim)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2008, 07:15 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 10 czerwca 2006, 01:00
Posty: 1312
Lokalizacja: Bochnia (Ma³opolska)
Coś w tej odmianie musi jednak być. W ubiegłym miesiącu rozmawiałem na temat Johannitera z kolego z Krakowa, a ten talent do robienia wina ma jak mało kto (nie ubliżając nikomu tu z obecnych ) i wg jego opinii to jedna najciekawszych odmian na białe wina. W zasadzie potwierdził wszystko to, co napisał Zypsek o jego uprawie. Wina wychodzą o wyraźnym smaku, świeżo wyciśniętego soku jabłkowego. Z resztą kto pamięta wino lodowe z degustacji w Mierzęcinie, na pewno wie o czym piszę.

pozdrawiam Wojtek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2008, 09:12 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 15 czerwca 2005, 01:00
Posty: 714
Lokalizacja: Opole Lubelskie
[quote="wojtekb"] Z resztą kto pamięta wino lodowe z degustacji w Mierzęcinie, na pewno wie o czym piszę.

pozdrawiam Wojtek


Podobno było też tam wino z Solarisa, jakie otrzymało "noty"?

_________________
Maciej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2008, 10:04 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): poniedziałek, 11 października 2004, 01:00
Posty: 3475
Lokalizacja: Szczecin, Winnica Nastazin
[quote="zypsek"]No cóż na Heavego nie można sie gniewać , on już tak ma a czasami ma rację . Oczywiscie można sie dop ... , a jak Ty wybierasz swoje odmiany . ?Racjonalna dyskusja bez emocjonalnych podtekstów na pewno nie jest tak samo interesująca . Pozdrawiam Zbyszek


Tu nie ma sie o co gniewać. Brakuje mi po prostu w twojej wypowiedzi więcej danych. Oceniasz odmianę jednoznacznie, a nie podajesz na jakiej podstawie? Nie mówię, że nie masz racji.
Tylko na jakiej próbie jakościowej i ilościowej wyrażasz swoją opinie.
Stąd moje pytania: ile masz szt. tej odmiany, jak stare, skąd sadzonki i jakie.
To chyba nie jest dop.....???

_________________
winogrodnik jak wino, czym starszy tym lepszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2008, 10:17 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 10 czerwca 2006, 01:00
Posty: 1312
Lokalizacja: Bochnia (Ma³opolska)
[quote="micki64"]

Podobno było też tam wino z Solarisa, jakie otrzymało "noty"?


A pewnie, że było, tylko podane zostało bezpośrednio przed jakimś bardzo aromatycznym Rieslingiem i w konfrontacji z nim wypadło gorzej. Nie mniej na Gerwazym albo na Jakubie z Myślenic zrobiło duże wrażenie.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 3 grudnia 2008, 10:22 
Offline
czeladnik
czeladnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 29 marca 2007, 01:00
Posty: 196
Lokalizacja: Wawa/AOCŁużyce
Trochę mnie zdumiewa opinia, że Johanniter dojrzewa tak wcześnie (Zypsek, Misza). Do tej pory myślałem, że to odmiana śr. późna (między Sylvanerem a Rieslingiem - Antes), w związku z czym nie zdecydowałem się na jej sadzenie, choć z opisów bardzo mi się podobała. Jeśli naprawdę jest na tyle wczesna, to straciłem kilka lat:cry:...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO