Teraz jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 17:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 16:55 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Jako, że mam około 25 osób na każde święta Wielkanocne, którzy nawet nie chcą słuchać jak mówię im, że zaraz otwieram kupowane wino tylko dopraszają się o to mojej produkcji, postanowiłem obsadzić właśnie ścianę garażu biancą na białe wino tak, żeby mieć czym poczęstować gawiedź, która za jednym posiedzeniem w jeden wieczór potrafi wypić tego z 30L. Oczywiście chodzi mi tu o kilka pnących, przeciążonych krzewów dających nienajlepsze bo rozwodnione przez formę prowadzenia wino. Czy ta odmiana będzie nadawała się na ścianę i czy poradzi sobie z dużym obciążeniem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 17:39 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): piątek, 13 maja 2005, 01:00
Posty: 844
Lokalizacja: Tarnów
hm z tego co wiem i z mojego doświadczenia to bianka lubi krótkie formy prowadzenia i krótkie cięcie tak więc jak za bardzo im nie pozwolisz samowolnie rosnąć to możesz sobie przeciążać - wytrzyma - oczywiście jakość gotowego produktu przemilczmy -a może do tej bianki dołożysz jakieś dwie inne odmiany i zrobisz kupaż? np. coś co gromadzi dużo cukru i coś muszkatowego jak lubisz - będziesz miał szanse na zrobienie czegoś lepszego :roll:

_________________
pozdrawiam Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 17:48 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Tak jak napisałem, to ma być wino "jednorazowe" czyli tylko i wyłącznie na zaspokojenie potrzeb gości w ten jeden czy dwa dni. Nie musi być ono z tej wyższej półki. Co proponujesz "dołożyć", chodzi tutaj o odmianę dojrzewającą w tym samym czasie, a może nawet na całkowite zastąpienie bianki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 17:56 
Offline
przedszkolak
przedszkolak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 19 maja 2009, 01:00
Posty: 87
Lokalizacja: Między Krakowem a Wadowicami
25 osób i 30L w jeden wieczór, no niezła średnia :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 18:22 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Okołu dwudziestu pięciu osób w tym z dziesięcioro dzieciaków. Jak jest taki 34L gąsiorek to mało, a dodam, że winko to tylko rozgrzewka. Później idzie grubszy kaliber i się zaczynają tańce, ot tacy imprezowi ludzie. I tak rok w rok. :D No, a jak już przychodzą to napoić trzeba :D Na początku to ja wydzielam, ale później to już każdy zaciąga z gąsiora do michy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 18:35 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 1076
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko
Mnie interesuje tylko co robią wtedy te dzieciaki, jak dorośli obalą na początek 35 litrów wina a potem grubsze kalibry.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 18:38 
Offline
przedszkolak
przedszkolak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 19 maja 2009, 01:00
Posty: 87
Lokalizacja: Między Krakowem a Wadowicami
pewnie donoszą


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 19:10 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
[quote="tomekb1"]Mnie interesuje tylko co robią wtedy te dzieciaki, jak dorośli obalą na początek 35 litrów wina a potem grubsze kalibry.

Tomku, być może mnie źle zrozumiałeś. To naprawdę nie jest tak, że mój dom jest jakąś patologiczna meliną, jest to dom porządny :D. Czy naprawdę nigdy jako dziecko nie byłeś w towarzystwie starszych ludzi pijących alkohol? To, że napisałem, że są tańce nie znaczy, że chlejemy wszyscy na umór. Nie wiem jak wyglądają święta w Twoim domu, ale u mnie są one tradycyjne, nie różniące się w diametralny sposób od świąt w statystycznej kulturalnej, polskiej rodzinie. To, że pije się wódkę, uważam za rzecz normalną. Mam bardzo duży dom, w którym jest lekko mówiąc trochę więcej niż jeden pokój, także dzieci wcale nie muszą siedzieć w miejscu gdzie spożywa się tenże alkohol. Przychodzi odpowiednia pora i kładą się po prostu spać. Także uwierz mi, chociaż swoich jeszcze nie mam to te które odwiedzają mnie na święta ze swoimi rodzicami wyrosną na zdrowych i niezdemoralizowanych obywateli, już ja się o to postaram:D
BTW: Alkoholu tez nie donoszą :D

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 19:22 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 21 października 2004, 01:00
Posty: 4355
Lokalizacja: Rybnik
Rób porządne wino tylko dla siebie, zgodnie z zasadami.
A skoro już masz tak mało wymagających gości to kup włoskiego stołowego sikacza w 5l butelkach albo skocz do biedronki i napełnij tanim winem twoją trzydziestkę i serwuj jak swoje - będziesz miał mniej kłopotu.

A tak na marginesie to fajnych masz gości :?

_________________
Pozdrawiam, Mietek

______________________________________________________________________
Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa.
(J. Tuwim)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 19:35 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2005, 01:00
Posty: 1076
Lokalizacja: Puszcza Kozienicka - Garbatka Letnisko
[quote="blk"][quote="tomekb1"]Mnie interesuje tylko co robią wtedy te dzieciaki, jak dorośli obalą na początek 35 litrów wina a potem grubsze kalibry.

Tomku, być może mnie źle zrozumiałeś. To naprawdę nie jest tak, że mój dom jest jakąś patologiczna meliną, jest to dom porządny :D. Czy naprawdę nigdy jako dziecko nie byłeś w towarzystwie starszych ludzi pijących alkohol? To, że napisałem, że są tańce nie znaczy, że chlejemy wszyscy na umór. Nie wiem jak wyglądają święta w Twoim domu, ale u mnie są one tradycyjne, nie różniące się w diametralny sposób od świąt w statystycznej kulturalnej, polskiej rodzinie. To, że pije się wódkę, uważam za rzecz normalną. Mam bardzo duży dom, w którym jest lekko mówiąc trochę więcej niż jeden pokój, także dzieci wcale nie muszą siedzieć w miejscu gdzie spożywa się tenże alkohol. Przychodzi odpowiednia pora i kładą się po prostu spać. Także uwierz mi, chociaż swoich jeszcze nie mam to te które odwiedzają mnie na święta ze swoimi rodzicami wyrosną na zdrowych i niezdemoralizowanych obywateli, już ja się o to postaram:D
BTW: Alkoholu tez nie donoszą :D

Ale ja sobie tylko zażartowałem. Przeraziły mnie te ilości. Serrio. Nie miałem złych intencji.

_________________
Pozdrawiam.
Tomek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 19:36 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 1 września 2007, 01:00
Posty: 1957
Lokalizacja: małopolska
No i tak . Miało być miło i zabawnie i wyszło jak zawsze ... Zbyszek ps Kristaly ,bezproblemowa . 35 zl za 5 litrów czerwone , stołowe z Biedronki i jeszcze butla za 12 zl zostaje , nieźle choć butli mam już kilka .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 19:52 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Tomku, ja doskonale wiem, że sobie zażartowałeś. Chciałem tylko wyjaśnić skąd biorą się takie, a nie inne ilości :). Mój wątek tzn. odpowiedź również utrzymany był w towarzyskiej, forumowo-przyjacielskiej atmosferze i nie widzę niczego złego w Twoim zapytaniu. Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 19:58 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 30 listopada 2008, 01:00
Posty: 577
Lokalizacja: zachodniopomorskie
[quote="Misza"]Rób porządne wino tylko dla siebie, zgodnie z zasadami.
A skoro już masz tak mało wymagających gości to kup włoskiego stołowego sikacza w 5l butelkach albo skocz do biedronki i napełnij tanim winem twoją trzydziestkę i serwuj jak swoje - będziesz miał mniej kłopotu.

A tak na marginesie to fajnych masz gości :?

Mietku, tylko, że oni nie chcą nawet myśleć o winie kupnym. Twierdzą, że jak już przyjechali do mnie to chcą pić moje. W tym roku postawiłem na stół kilka dość dobrych win, a skutek był taki, że poszedł mój 34L gąsiorek, a tamte wina zostały. Czy są jakoś mało wymagający? Nie wiem. Jak już wspomniałem w tym gąsiorku był całkiem przyzwoity trunek, a takiego samego w przyszłym roku czy w następnych latach jednak będzie mi szkoda na "jedno rozlanie" :)
Gości to mam naprawdę bardzo fajnych...

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 20:02 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 1 września 2007, 01:00
Posty: 1957
Lokalizacja: małopolska
W Brzesku jak skonczy się remont w pałacu Goetza bedzie można wziąść kąpiel w piwie . Oczywiście nie można przynosić własnego . A u mnie jak kupię dużą nierdzewkę będzie można nawet zanurkować w winie [ mam nadzieję ] A po kąpieli resztę się sprzeda jako Basenowe . Zbyszek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 13 czerwca 2009, 20:21 
Offline
przedszkolak
przedszkolak
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 19 maja 2009, 01:00
Posty: 87
Lokalizacja: Między Krakowem a Wadowicami
"ale u mnie są one tradycyjne, nie różniące się w diametralny sposób od świąt w statystycznej kulturalnej, polskiej rodzinie", wierzę tylko przeraża mnie 2L na łebka i to dopiero na rozgrzewke, wiem że nie ważne ile można wypić jeśli umie się potem zachować, wybacz nie zrozum mnie źle ale wiem też co taka ilość robi z większością ludzi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Igor63 i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO