gbed napisał(a):
kaLo napisał(a):
Ciekawa sprawa,Revus Top zarejestrowany w stanach to mieszanina difenokonazolu i mandipropamidu ,po 21,9 %.
http://128.253.223.36/ppds/531622.pdfRevus Top z kanady to dwupak :
http://www.syngentafarm.ca/pdf/labels/R ... _label.pdf ,roztwór emulgujący tak jak Score 250 i Revus zawiesina mandipropamidu w wodzie.Teoretycznie można zrobić taką mieszaninę z dostępnych środków ale nie mogłem znaleźć sposobu mieszania.
Już w zeszłym roku o tym było, że to taki SNL 2.
Mandipropamid (Revus) jest rewelacyjny na m. rzekomego, zarówno zapobiegawczo jak i interwencyjnie. Okres karencji dla winorośli, z różnych źródeł naukowych, to ok. 4 dni.
Difenokonazol (np. Score) działa z kolei na mączniaka prawdziwego winorośli, z okresem karencji ok. 26 dni (także badania naukowe).
W związku z tym, kanadyjski Revus Top, łączący mandipropamid z difenokonazolem, nie powinien mieć karencji krótszej niż karencja difenokonazolu, czyli ok. 26 dni.
Wydaje się zatem, że o wiele lepszym byłby SNL3, tzn. mandipropamid (Revus) + tetrakonazol (Domark), z okresem karencji ok. 13 dni. Tetrakonazol i difenoconazol to substancje z tej samej grupy (triazole), z tym, że ten pierwszy ma o połowę krótszy okres rozpadu, tj. ok. 13 dni. Tetrakonazol zwalcza mączniaka prawdziwego nie gorzej niż difenokonazol (Domark ma rejestrację do zwalczania m.p. w wielu różnych uprawach).