Teraz jest sobota, 20 kwietnia 2024, 13:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 12 kwietnia 2018, 12:45 
Offline
mistrz
mistrz

Dołączył(a): niedziela, 5 lutego 2017, 10:57
Posty: 365
Lokalizacja: Żmigród
Darek gdzie można znaleźć jakąś tabelę lub inny wykaz do której grupy dany oprysk należy.

_________________
Grzegorz.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: czwartek, 12 kwietnia 2018, 13:16 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): czwartek, 11 lutego 2016, 16:02
Posty: 659
Lokalizacja: Nowy Sącz
Tu masz taką wielgachną tabelę po angielsku, gdzie która dzieli fungicydy na grupy podobnych srodków:
http://ipm.ifas.ufl.edu/resources/succe ... 6-FRAC.pdf
i w kolumnie common name znajdujesz szukaną substancję czynną a z pierwszej kolumny "code" odczytujesz do jakiej grupy ona należy.

_________________
In vino veritas
Pozdrawiam - Darek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: sobota, 7 marca 2020, 22:01 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2019, 19:20
Posty: 533
Lokalizacja: Łódź, a winorośla mam na działce niedaleko Jeziorska
Dla zainteresowanych.
Zostały pojedyncze sztuki Amistara Opti. Wycofują środki z chlorotalonilem. Pozostanie Amistar zwykły.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: niedziela, 8 marca 2020, 00:10 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): piątek, 20 stycznia 2012, 20:38
Posty: 483
Lokalizacja: Biłgoraj
fels napisał(a):
Dla zainteresowanych.
Zostały pojedyncze sztuki Amistara Opti. Wycofują środki z chlorotalonilem. Pozostanie Amistar zwykły.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

I bardzo dobrze robią! Środek nigdy nie był dopuszczony do ochrony winorośli.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 9 marca 2020, 12:04 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2014, 20:15
Posty: 1646
Lokalizacja: okolice Ojcowa
W Polsce nie był dedykowany dla winorośli. To z Niemiec przyszedł pomysł na "Sen Nocy Letniej". Frank1 co proponujesz w zamian w trakcie kwitnienia?
p.s. Amistar 250 SC to tylko jeden rodzaj strobiluryny trzeba dodać do niego jeszcze coś kontaktowego profilaktycznego


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 9 marca 2020, 13:49 
Offline
Ekspert
Ekspert
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 7 czerwca 2005, 01:00
Posty: 4192
Lokalizacja: Rybnik
Na południu "sen n. l." był w zeszłym sezonie nadal stosowany http://iprovin.sk/wp/dokumenty/5_OCHRAN ... 032019.pdf

Obrazek

https://www.google.com/search?client=fi ... uadris+max

_________________
pozdrawiam Roman


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: poniedziałek, 9 marca 2020, 17:02 
Offline
czeladnik
czeladnik

Dołączył(a): czwartek, 7 lutego 2019, 13:47
Posty: 116
Lokalizacja: Garbow, Poł Wsch świętokrzyskie, 160m npm
To, że jakiś środek nie jest dopuszczony w Polsce do stosowania w winorośli nie oznacza, że nie można go stosować, to oznacza tylko, że nie ma pozwolenia na Polskę bo firmom nie opłaca się wykonywać kosztownych badań homologacyjnych bo u nas uprawa winorośli jest znacznie mniejsza jak w innych krajach i zysk z tego jest zbyt mały, żeby robić te badania więc firmy rezygnują, na każdą uprawę dla której chce się sprzedawać jakiś środek trzeba robić badania, ja sprawdzam co stosują w Czechach albo w Niemczech a karencję przyjmuję taką jak na Niemcy, bo te same środki potrafią mieć różną karencję w różnych krajach


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 10 marca 2020, 11:39 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): piątek, 20 stycznia 2012, 20:38
Posty: 483
Lokalizacja: Biłgoraj
suszi napisał(a):
W Polsce nie był dedykowany dla winorośli. To z Niemiec przyszedł pomysł na "Sen Nocy Letniej". Frank1 co proponujesz w zamian w trakcie kwitnienia?
p.s. Amistar 250 SC to tylko jeden rodzaj strobiluryny trzeba dodać do niego jeszcze coś kontaktowego profilaktycznego

Ale to raczej Amistar 250 a nie Opti stosuje się do SNL. Osobiście nie słyszałem żeby gdziekolwiek w Europie Opti był dopuszczony do ochrony winorośli.
Ja przed kwitnieniem stosuję Zato 50 WG (wcześniej w fazie 5-6 liści Ridomil Gold), ale nikogo nie namawiam bo w Polsce Zato nie ma rejestracji. Na hybrydach mi się sprawdza.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 10 marca 2020, 12:34 
Offline
Kiper
Kiper
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2019, 19:20
Posty: 533
Lokalizacja: Łódź, a winorośla mam na działce niedaleko Jeziorska
Frank1 napisał(a):
Ja przed kwitnieniem stosuję Zato 50 WG (wcześniej w fazie 5-6 liści Ridomil Gold), ale nikogo nie namawiam bo w Polsce Zato nie ma rejestracji. Na hybrydach mi się sprawdza.


Dr Janusz Mazurek w opracowaniu o zwalczaniu mączniaka rzekomego wymienia Zato, że duża skuteczność.
Patrzę w kartę charakterystyki, nie jest rakotwórczy, nie jest mutagenny. Wpisany na listę do zakupu

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 10 marca 2020, 20:21 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2014, 20:15
Posty: 1646
Lokalizacja: okolice Ojcowa
Zato 50 WG można stosować zamiennie tylko z Amistar 250 SC.
Ale Amistar Opti 480 SC to coś więcej: ma jeszcze związek z grupy ftalanów. Tak samo jak SNL czyli Quadris Max.

Robiłem próby z Zato i z zwykłym Amistarem w czasie kwitnienia i było gorzej niż z Amistralem Opti. Do zwykłego Amistralu trzeba dodać coś kontaktowego tak samo do Zato.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 10 marca 2020, 22:01 
Offline
Kiper
Kiper

Dołączył(a): piątek, 20 stycznia 2012, 20:38
Posty: 483
Lokalizacja: Biłgoraj
suszi napisał(a):
Zato 50 WG można stosować zamiennie tylko z Amistar 250 SC.
Ale Amistar Opti 480 SC to coś więcej: ma jeszcze związek z grupy ftalanów. Tak samo jak SNL czyli Quadris Max.

Robiłem próby z Zato i z zwykłym Amistarem w czasie kwitnienia i było gorzej niż z Amistralem Opti. Do zwykłego Amistralu trzeba dodać coś kontaktowego tak samo do Zato.

Przeciwko czemu stosujesz Zato w trakcie kwitnienia?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: wtorek, 10 marca 2020, 23:10 
Offline
Ekspert
Ekspert

Dołączył(a): środa, 19 listopada 2014, 20:15
Posty: 1646
Lokalizacja: okolice Ojcowa
Frank1 napisał(a):
suszi napisał(a):
Zato 50 WG można stosować zamiennie tylko z Amistar 250 SC.
Ale Amistar Opti 480 SC to coś więcej: ma jeszcze związek z grupy ftalanów. Tak samo jak SNL czyli Quadris Max.

Robiłem próby z Zato i z zwykłym Amistarem w czasie kwitnienia i było gorzej niż z Amistralem Opti. Do zwykłego Amistralu trzeba dodać coś kontaktowego tak samo do Zato.

Przeciwko czemu stosujesz Zato w trakcie kwitnienia?
W tym sezonie zastosuje zdecydowanie Amistral Opti - właśnie kupiony ;). Jako środek uniwersalny przeciw grzybowy.

p.s. Jestem zwolennikiem jak najmniejszego (ma być efektywne) i najrzadszego pryskania. Np. Solarisowi często wystarczy jeden oprysk typu SNL (początek kwitnienia) i później raz siarka przy jagodach o wielkości śrutu.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO